خرید انجیر خشک استهبان | انجیرخشک استهبان - 400گرمی

whatsapp
whatsapp

فروشــگاه اینترنتی موراتوس

خرید انجیر خشک استهبان 450 گرمی

دسته بندی : انجیر خشک

قیمت : ۲۱۵,۰۰۰ تومان
وزن : ۴۵۰ گرم
تاریخ مصرف : چهار ماه
درجه بندی انجیر به عواملی نظیر ریز و درشتی انجیر، رنگ ، بسته یا خندان بودن، مغزدار بودن یا نبودن (پوکی) آن بستگی دارد.
انتخاب تعداد :

+

1

-

علاقه مندی ها

7day تحویل یک روزه
Priceverif تضمین بهترین قیمت
Verify ضمانت اصالت محصولات
Pay پرداخت آنلاین

توضیحات محصول

انجیر بعنوان یکی از میوه های بهشتی دارای خواص فوق العاده ای می باشد. فصل برداشت انجیر تازه در ایران اوایل تا اواسط تابستان می باشد. انجیر خشک استهبان یکی از چندین نوع انجیر ها می باشد که بسیار محبوب است. هنگام خرید انجیر خشک استهبان توجه داشته باشید که محصول کهنه را بجای بار امساله نخرید. رنگ و بوی انجیر خشک تازه کاملا مشخص است و داخل آن رنگ زنده ای دارد. از انواع انجیر خشک استهبان می توان به انجیر پرک، نیم پرک و ممتاز اشاره کرد.

انجیر بعنوان یکی از میوه های بهشتی دارای خواص فوق العاده ای می باشد. فصل برداشت انجیر تازه در ایران اوایل تا اواسط تابستان می باشد. انجیر خشک استهبان یکی از چندین نوع انجیر ها می باشد که بسیار محبوب است. هنگام خرید انجیر خشک استهبان توجه داشته باشید که محصول کهنه را بجای بار امساله نخرید. رنگ و بوی انجیر خشک تازه کاملا مشخص است و داخل آن رنگ زنده ای دارد. از انواع انجیر خشک استهبان می توان به انجیر پرک، نیم پرک و ممتاز اشاره کرد. برای خرید خشکبار عمده به سایت موراتوس مراجعه کنید.

شهرستان استهبان در استان فارس به عنوان یکی از قطب های اصلی تولید انجیر خشک کشور شناخته می شود. حدود 95 درصد از انجیر این شهرستان از نوع انجیر سبز که متعلق به خانواده انجیر ازمیر است تشکیل می دهد. به جز این شهرستان شهرهای نی ریز ، داراب ، جهرم و کازرون از مناطق مهم تولید انجیر خشک کشور هستند.

 

انجیر خشک استهبان

انجیر خشک استهبان از محبوب ترین محصولاتی است که در بازار خشکبار ایران به فروش می رسد . این محصول از جمله انجیرهای خشک موجود در بازار است که در شهر استهبان واقع در استان فارس تولید می شود . شهر استهبان به دلیل باغات انجیر خود شهرت زیادی دارد . محصولات به دست آمده از این باغات از جمله مرغوب ترین و خوش طعم ترین انجیرهای ایران به شمار می روند . همه ساله بخشی از انجیر تولید شده در استهبان فرآوری شده و به میوه خشک تبدیل می‌ شود .

البته این فرآیند بدون استفاده از ابزار و دستگاه های خشک کن و به صورت کاملا طبیعی صورت می گیرد . به این ترتیب که انجیرها بر روی درختان باقی مانده و به طور طبیعی خشک می شوند . خشک کردن انجیرها به این شکل با مزیت های بسیاری همراه است . در این شرایط انجیرهای خشک بدون مواد شیمیایی و به شکل ارگانیک فرآوری می شوند . ضمن اینکه در طول خشک شدن ، همواره بر روی شاخه درخت قرار دارند، از این رو از طعم و مزه بهتری برخوردارند . علاوه بر این با این شیوه رنگ سفید انجیرها حفظ شده و ظاهر آن ها بهتر خواهد بود .

آشنایی با انواع انجیر استهبان

انواع انجیر استهبان به عنوان محصولاتی تجاری بر اساس چند معیار مهم طبقه بندی می شوند . سایز ، رنگ ، کیفیت ، میزان شکفتگی و چگونگی ترکیب از جمله معیارهای طبقه بندی انواع انجیر استهبان به شمار می رود . انواع انجیر استهبان از نظر سایز و اندازه انواع انجیر استهبان بر اساس سایز و اندازه در دسته های زیر قرار می گیرند :

انجیرهای سه آ یا AAA با قطر بیش از ۲۲ میلیمتر

انجیرهای دو آ یا AA با قطر ۱۸ تا ۲۲ میلیمتر

انجیرهای آ یا A با قطر ۱۴ تا ۱۸ میلیمتر

انجیرهای بی یا B با قطر ۸ تا ۱۴ میلیمتر

انجیرهای سی یا C با قطر کمتر از ۸ میلیمتر

قیمت انجیر خشک استهبان

قبل از هر چیز باید بدانید که قیمت انجیر خشک بستگی به کیفیت آن دارد یعنی هر چه کیفیت محصول بیشتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود. عواملی مانند اندازه و سایز ، رنگ و شکاف انتهایی میوه در قیمت انجیر تاثیر گذار است. در حال حاضر این امکان در فروشگاه پالیز برای شما فراهم شده که در لیست مربوط به قیمت انجیر خشک انواع این محصول را با قیمتهای مختلف ببنید. اگر سری به این لیست بزنید می بینید که انجیر صدویک ، پرک و غنچه و انجیر 3A دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر انجیرها هستند.

اما انواع دیگری از انجیر نیز در فروشگاه وجود دارد که دارای قیمت پایینتر ولی کیفیت مناسب هستند این نوع محصولات مناسب افرادی است که قصد خرید انجیر درجه یک و باکیفیت دارند ولی نمی خواهند هزینه زیادی بابت آن پرداخت کنند. علاوه بر این موارد امکان خرید انجیر خشک استهبان ، خرید انجیر خشک ممتاز ، خرید انجیر تازه ، خرید انجیر خشک کیلویی و عمده و خرید شیره انجیر در سایت موراتوس وجود دارد.

 

11Persian-nuts-dried-fig-04-768x1160-1-scaled

 

 

خرید انجیرخشک استهبان 400 گرمی

معمولا شرایط اقتصادی و وضعیت بازار بر قیمت تمامی مواد غذایی تاثیر گذار است. قیمت انجیر خشک نیز در این مورد استثنا نیست. همانطور که می دانید قیمت روز انجیر تازه در بازار همواره در حال نوسان است. اما امروزه به لطف اینترنت برای خرید انجیر خشک نیازی به وقت گذاشتن زیاد در بازار سنتی نیست. فروشگاه اینترنتی موراتوس به شما کمک خواهد کرد تا از قیمت انجیر خشک ممتاز استهبان 150 گرمی به صورت آنلاین اطلاع پیدا کنید.

 

قیمت انجیر خشک استهبان ۱۴۰۲

با توجه به تورم موجود در بازار نمی توان به صورت ثابت و عددی قیمت یا نرخی را برای انجیر خشک استهبان تعیین نمود . برای اطلاع قیمت انجیر خشک استهبان ۱۴۰۲می توانید به وبسایت موراتوس مراجعه کنید . در موراتوس قیمت روز بازار به همراه بررسی کیفیت محصولات در اختیار شما قرار می گیرد .

 

ویژگی های انجیر خشک استهبان

انجیر خشک دارای ویژگی های متنوعی می باشد که به معرفی آن ها می پردازیم:

  • کیفیت بالای محصول
  • رنگ ، بو و مزه طبیعی
  • ارزش غذایی بالا
  • عدم آلودگی به آفات و بیماریها
  • امکان نگهداری به مدت طولانی
  • استفاده محدود از سموم در فرایند تولید
  • عدم استفاده از سموم در هنگام برداشت محصول
  • استفاده از عوامل طبیعی در فرایند خشک کردن محصول

 

عوامل مهم در تعیین کیفیت انجیر خشک

کیفیت میوه انجیر تحت تاثیر نحوه برداشت ، شرایط خشک کردن ، روش ضد عفونی و شرایط نگهداری و انبارداری است. معمولا در مناطق تولید انجیر استان لرستان و استان های شمالی کشور پس از رسیدن میوه انجیر آنها را از روی درخت چیده و به صورت تازه خوری مصرف می کنند یا آن را در مقابل آفتاب قرار داده و خشک می کنند. برداشت انجیر از روی درخت قبل از خشک شدن کامل باعث افت کیفیت آن می شود.

خشک شدن انجیر بر روی درخت و سپس برداشت آن علاوه بر اینکه باعث بالا رفتن کیفیت محصول می شود. امکان نگه داری محصول را به مدت زیاد به دلیل کاهش رطوبت میوه فراهم می کند. اگر به دلیل رطوبت بالای محیط امکان خشک شدن کامل میوه بر روی درخت نبود برداشت انجیر می تواند پس از پلاسیدن روی درخت انجام شود چون در این حالت ۳/۴ رطوبت میوه تبخیر شده و خشک کردن آن به وسیله آفتاب سریعتر و راحت تر می باشد.

کیفیت میوه تا حدود زیادی به سرعت رشد میوه و میزان محصول درخت بستگی دارد. ولی آب و هوا نیز نقش تعیین کننده ای در کیفیت محصول دارد. تجربه نشان داده است انجیر های که در هنگام رسیدن به طور دائم در معرض نور خورشید قرار دارند از رنگ روشن تری برخوردار بوده و غلظت مواد جامد محلول در آنها بالاتر از میوه های درختی می باشد که در سایه هستند.

رشد و کیفیت میوه ها علاوه بر نوع خاک ، میزان دسترسی به آب ، عملیات کشت ، فراهم بودن عناصر غذایی مورد نیاز و نوع واریته درخت به شرایط آب و هوایی شامل دما ، رطوبت نسبی ، بارندگی ، شدت باد و تابش نور خورشید نیز وابسته است.

 

 


تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.
محصولات مشابه

انجیر خشک استهبان 200 گرمی

۹۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

خرید انجیر خشک استهبان 450 گرمی

۲۱۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

خرید انجیرخشک سوپر استهبان 200 گرمی

۱۷۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

انجیرخشک سوپر استهبان 450 گرمی

۳۹۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

انجیر خشک اسلایس شده 200 گرمی

۱۷۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

انجیر خشک پرک سوپر 200 گرمی

۲۱۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

خرید انجیر خشک پرک سوپر 450 گرمی

۴۷۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

انجیر خشک اسلایس شده 450 گرمی

۴۰۸,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

انجیر کرمانشاه 200 گرمی

۸۷,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

انجیر کرمانشاه 450 گرمی

۱۹۳,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک