خرید پسته کله قوچی | قیمت پسته کله قوچی + قیمت پسته کله قوچی خام 400 گرمی

whatsapp
whatsapp

فروشــگاه اینترنتی موراتوس

پسته کله قوچی خام 450 گرمی

دسته بندی : پسته کله قوچی

قیمت : ۴۵۵,۰۰۰ تومان
پسته کله قوچی شور شده یکی از خوش طعم ترین پسته های آجیلی می باشد که با داشتن ظاهری درشت و زیبا در کنار طعم بی نظیر آن طرفداران زیادی دارد.
انتخاب تعداد :

+

1

-

علاقه مندی ها

7day تحویل یک روزه
Priceverif تضمین بهترین قیمت
Verify ضمانت اصالت محصولات
Pay پرداخت آنلاین

توضیحات محصول

پسته کله قوچی از دسته ارقام فندقی است و طرفداران بسیاری در داخل و خارج از کشور دارد این پسته شکلی گرد و بسیار درشت دارد و به خاطر همین ظاهر درشت در دنیا شهرت دارد بزرگترین و سنگین ترین مغز در بین ارقام پسته متعلق به پسته ی کله قوچی است مغز پسته کله قوچی بسیار خوش طعم و لذیذ است این پسته با پسته یفندقی هم خانواده است با این تفاوت که پسته فندقی ریز، ولی پسته اوحدی بسیار درشت است پسته کله قوچی  بالاترین میزان تولید را پس از پسته ی فندقی به خود اختصاص داده است و از ارقام مهم تجاری پسته در ایران است قیمت پسته کله قوچی از پسته ی فندقی بیشتر است و به خاطر درشت بودن در کیلو تعداد کمتری پسته قرار می گیرد این پسته درصد خندانی بالا و مغزی قرمز رنگ دارد که بر زیبایی و مشتری پسندی آن افزوده است انس این پسته پایین است به همین دلیل سایز آن درشت است.

 

خرید پسته کله قوچی از موراتوس

پسته کله قوچی (jumbo pistachio) از آن دسته پسته‌های درشت است که در ظرف آجیل خودنمایی می‌کند. برای آدم‌های شکمو فرقی نمی‌کند پسته اکبری باشد یا احمد آقایی یا حالا کله قوچی. شکموها می‌خورند بدون آنکه برایشان مهم باشد باقی خلق‌الله پسته‌ی خوشمزه و جذاب را چطور صدا می‌کنند. البته اگر از من می‌شنوید حق هم دارند! اما در اینجا می‌خواهم در مورد پسته کله قوچی صحبت کنیم برای آن دسته از افرادی که برایشان مهم است جداگانه در مورد هر پسته‌ای چیزی بدانند! تعداد انگشت شمار دوستانی که اینقدر کنترل نفس دارند!!!

 

مشخصات پسته کله قوچی

پسته کله قوچی یکی از مشهورترن انواع پسته‌های ایران می‌باشد. مغز درشت فندقی شکل و ثمردهی خوب آن سبب گسترش و محبوبیت پسته کله قوچی شده است. اگرچه پسته کله قوچی جزو ارقام زودگل است اما از ارقام زودرس نیست؛ و در ردیف ارقام دیررس قرار می‌گیرد. گل‌دهی به‌طور متوسط از ۷ فروردین آغاز و در ۱۲ فروردین پایان می‌یابد. پون پسته کله قوچی جزو ارقام زودگل است، بیش‌تر در معرض خطر سرمای بهاره قرار دارد.  زمان برداشت پسته کله قوچی نیز دهه دوم شهریور ماه می‌باشد. برخلاف پسته فندقیاندازه انواع پسته کله قوچی بزرگ‌تر است.  انواع پسته کله قوچی در سایزهای ۲۰تا ۲۶ انس یافت می‌شود. لازم به ذکر است که انس ۲۰ـ۱۸ این پسته نیز در مقادیر کم وجود دارد.

نام دیگر پسته کله قوچی پسته حاج شریفی می‌باشد. انتخاب این نام به تاریخچه پسته کله قوچی برمی‌گردد. این پسته برای اولین بار توسط حاج علی شریفی در روستای دهنو رفسنجان شناسایی و انتخاب شد. مناطق عمده کشت پسته کله قوچی استان کرمان است، ولی در سایر استان‌های کشور نیز به صورت پراکنده پرورش داده می‌شود.


تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.
محصولات مشابه

پسته کله قوچی خام 450 گرمی

۴۵۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

پسته کله قوچی خام 200 گرمی

۲۰۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

پسته کله قوچی شور 200 گرمی

۲۰۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

پسته کله قوچی شور 450 گرمی

۴۵۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

پسته فندقی شور 200 گرمی

۱۶۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک

پسته فندقی شور 450 گرمی

۳۸۵,۰۰۰ تومان
افزودن علاقه مندی اشتراک